Середа, 26.02.2020, 06:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Хмаринка тегів
Методпортал

«Методичний портал»

Безкоштовне SMS
Форма входу
Розкажіть друзям
Share
.
Block title
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Mini chat
Нас відвідують
...
Статистика
Лічильники
Онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт існує
.

Павлівська ЗОШ І-ІІІ ст

Каталог файлів

Головна » Файли » Логопед » Матеріали

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
[ Викачати з сервера (18.8 Kb) ] 16.10.2015, 13:16

ХАРАКТЕРИСТИКА КЛАСНОГО КОЛЕКТИВУ

      У класі 29 учнів. Із них: 22 дівчинки і 7 хлопчиків. Наприкінці минулого навчального року 6 учнів було переведено в інший клас через погану успішність. Двоє дітей навчаються вдома за станом здоров'я.

       Якщо 5-й клас 8 учнів закінчили на середній бал „8” і „9”, а 2 -  з однією „6”, то за

підсумками навчання в б-му класі – 14 учнів навчаються добре і 6 учнів мають лише одну „6”. Кількість відмінних і гарних оцінок збільшувалася з кожним семестром.

        У навчальному році треба працювати з кожним учнем над поліпшенням успішності (виявити нахили, можливості, додатково займатися тощо), тому що в класі майже всі учні можуть учитися на „9” і „10”, четверо можуть учитися на  „11”, а троє з двох предметів можуть мати „6”).

     У школі учнів найбільше захоплює: спілкування з товаришами (21 учень), пізнавання нового (20), громадська робота (3), отримання оцінок (11).

    Найважчим предметом 22 учні вважають алгебру, 14 — українську мову, 4 - географію, 2 — англійську мову, 1 — літературу.

      Найцікавішим предметом 22 учні назвали історію, 7 — англійську мову, 7 — біологію, 5 — німецьку мову, 5 - географію, 5 — фізкультуру, 4 — математику, 3 — малювання, 1 — українську мову, 1 — літературу.

     14 учнів впевнені, що можна було б не вивчати музику; 8 учнів — малювання, 2 — математику, 2 - фізкультуру, 2—німецьку мову.

      Запропонували ввести в програму навчання французьку мову 6 учнів, танці — 3 учні, російську мову — 1, мед. підготовку - 1.

    Часто почувають себе, напружено, скуто, роздратовано, а через це психічно неврівноважені на уроках української мови — 6 учнів, математики — 5, праці — 6, англ. мови — 4, біології — 2, географії -1 учень.

      Необхідно повторно провести детальне обстеження. Якщо не буде поліпшення або становище ще більше погіршиться - слід сказати вчителям про необхідність приділяти цим дітям особливу увагу.

       Під час дослідження в минулому навчальному році було з'ясовано, що в більшості учнів (16 осіб) середній обсяг механічної пам'яті, в 10 учнів — високий, у 4 — невеликий. Для 17 учнів найбільш ефективним типом запам'ятовування є моторно-слуховий, для 12 — зоровий, для 12 —змішаний (зорово-слухо-моторний), для 10 —слуховий.

Рівень уваги в більшості учнів — середній. Учителям-предметникам  треба планувати роботу на уроці з урахуванням цих даних, давати індивідуальні тренувальні завдання учням з низьким рівнем уваги, з низьким показником запам'ятовування. Темп уроку, пояснення матеріалу зіставляти з урахуванням того, що середній показник обсягу пам'яті класу — 5,8 (із 9), середній показник значеннєвого запам'ятовування 0,9 (замість 1,0), що в учнів найкраще розвинуті зорові уявлення (84 % на відміну від слухових).

     У класі наявний шкідливий рівень задоволеності становищем, який дорівнює 3,2, 24 учні вважають, що в класі іноді трапляються непорозуміння; але конфліктним його назвати не можна. 15 учнів вважають, що, клас дружний, 4 - згуртований. 3 учнів вважають, що в

класі не буває сварок, але кожен існує сам по собі.

    Учні класу не задоволені рівнем взаємодопомоги (2,4). 22 учнів вважають, що допомога надається лише друзям. 19 учнів певні, що в класі допомагають лише тоді, коли про це хтось просить. 3 учні вважають, що в класі допомагають лише тоді, коли змушує вчитель.

     У результаті соціометричних досліджень виявлено 2 „зірки” (по 7 виборів) і 3 учнів, з якими хочуть спілкуватися (25 взаємних виборів).

      Зневажених та ізольованих немає. Лише по одному вибору отримало 7 учнів.

   Виявлено лідерів у різноманітних видах спілкування (навчальному, суспільному, приятельському, естетичному). З усіх видів спілкування зверталося до:

        Колеснікової Іри (18 учнів), Анікіної Соні (16), Ігнатович Ані (10), Блохіної Олени (8).

      Загалом учні класу не переоцінюють власних сил і можливостей. Дають правильну оцінку своїй поведінці.

        21 учень вважає, що в однокласників переважають позитивні якості, 10 - негативні.

       Більшість учнів виявили в собі такі якості: вразливість (17 учнів), наполегливість (13), рухливість (12), грубість (12), співчуття (11), мстивість (9).

    У класі наявний середній рівень спільної діяльності, передусім із позитивним ставленням до навчання, а також з гарним ставленням до товаришів. Усе це необхідно враховувати в роботі в новому навчальному році: допомагати дітям бачити в собі гарне й погане, працювати над собою в плані корекції поведінки, ставлення до інших людей;

      Взаємини учнів із батьками гарні.

      26 учнів високо цінують думку матері про них, 14 —батька, 10 —бабусі.

     У референтні групи учнів входять: у першу чергу— батьки (батько— мати) — 13 виборів, потім — друзі (10 вибори), родичі (8 виборів), товариші по гуртку (7 виборів), знайомий хлопчик або дівчинка (4 вибори), учитель (2 вибори).

      Дітям треба прищеплювати художні інтереси, бо в цілому в більшості вони примітивні. З усіх видів мистецтва найбільше захоплюються кіно (17 учнів), живописом (1,4), естрадною музикою (10), дуже мало учнів віддають перевагу театрові (2 учні), танцям (1).

      Найбільше учням подобаються фантастичні і комедійні фільми (14), серед музичних творів перевагу віддають пісні (20 учнів), органна музика, джаз подобаються лише 2 учням. Діти люблять читати пригодницькі романи (14), детективи (11), фантастику (8). Полюбляють дивитися кінофільми, мультфільми, естрадно-розважальні програми.

      З метою активізації громадської активності учнів, згуртування колективу, створення умов для розвитку інтелектуальних і творчих можливостей проводилась позакласна робота: огляди з предметів, турнір інтелектуалів, історичний КВК, конкурс юних біологів, свято „Міс класу” і багато інших. Дітям дуже сподобалися два великих свята: новорічне і „До дня Св. Валентина”.

       Було проведено багато екскурсій, туристичних походів.

    Учителі трудового навчання, географії і біології скаржилися на розмови на уроках, інколи на надмірну дратівливість, збудженість. Психолог сказав, що ці прояви характерні для їхнього віку, тим паче, що в цьому класі з 29 учнів — 25 холериків, 2 сангвініки і 2 флегматики.

    Дуже допомагає в роботі з класом знання про сузір'я, під якими учні народилися. У нас 3 Овни (наполегливих, привітних, рішучих, відкритих, вразливих, прямолінійних, мрійливих), 4 Близнюки (з постійно мінливим настроєм, які мають літературні нахили, здібність до мов абсолютно чесні, з дуже вразливим здоров'ям),1 Рак (спокійний, врівноважений, полюбляє гратися на самоті, з багатою уявою, плаксивий), 5 Левів (веселих, гордих, рухливих, активних, які полюбляють розпоряджатися й давати поради), 4 Діви (приємних, інтелігентних, спокійних, із м'яким поглядом, охайних, уважних, серйозних, відповідальних), 1 Терези (з суперечливим характером, нерішуча, повільна, небайдужа до музики, живопису; літератури), 2 Скорпіони (з пронизливими очима, самовпевнені, кмітливі, допитливі), 1 Стрілець (дотепний, правдивий, із живими лукавими очима, дуже рухливий і неспокійний, надзвичайно балакучий, щедрий; охочий до знань), 2 Водолії (рухливих, норовливих, непередбачуваних, надзвичайно неуважних), 3 Риби (завжди наполягають на своєму, вимагають до себе щонайбільше уваги, надзвичайно артистичні, музикальні, люблять встановлювати свої правила, мають багату уяву, душевно вразливі).

 

Категорія: Матеріали | Додав: Socrat67
Переглядів: 284 | Завантажень: 93 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar Профиль Вийти
  • Публиковать в социальной сети Анонимно Подписаться на комментарии к материалу
avatar